छोड़कर सामग्री पर जाएँ

प्राचीन राशिको तपाईंको कन्या राशी

  • द्वारा

आधुनिक कुंडली कसरी आयो भन्ने बारेमा, ।  अब हामी राशिफलको पहिलो रासी कन्याको अनुसन्धान गर्छौं ।  यो कन्या नक्षत्रमा रहेको छ, जसलाई कन्या पनि भनिन्छ जुन हामी एक विरोधाभास देख्छौं र केवल तारा नक्षत्रमा हेर्दा मात्र स्पष्ट हुन्छ।

भर्गो / कन्या एक जवान कन्या युवतीको नक्षत्र हो।  यहाँ कन्या बनाउने ताराहरूको फोटो छ।  ध्यान दिनुहोस् कि ताराहरूमा कन्या (यो कुमारी महिला) ‘ देख्न ‘ असम्भव छ।  ताराहरू आफैं स्वाभाविक रूपमा महिलाको छवि बनाउँदैनन्।

 कन्याको रातको फोटो।  के तपाईं कुमारी महिला देख्न सक्नुहुन्छ?

रेखाहरुले जोडिएको कन्या

यो विकिपेडिया छविमा जस्तै यदि हामीले कन्या नक्षत्रमा ताराहरूलाई रेखाहरुले जोडेपनी , यो ताराहरूका साथ एउटा महिलालाई ‘देख्न’ अझै गाह्रो छ, एक्लो भएकी कुमारी महिला।

तर अभिलेखहरू को  अवस्थित जहाँसम्म छ यो चिन्ह त्यहाँ सम्म छ।  कन्यालाई प्रायः पूर्ण विवरणसहित देखाइएको छ तर विवरण नक्षत्रबाट मात्र आउँदैन।

स्पिकाले  कन्याको रहस्यलाई गहिराउछ

तलको छविले इजिप्टको डेन्डेरा मन्दिरमा सम्पूर्ण राशिहरु देखाउँदछ, जुन पहिलो शताब्दी ईसापूर्वको हो जहाँ १२ वटा राशिहरुको समावेश भएको थियो।  कन्या रातोमा गोलो छ जबकि दायाँको रेखाचित्रले राशिफल छविहरू अधिक स्पष्ट देखाउँदछ।  तपाईले देख्नुहुन्छ कि कन्याले अन्नको बीउ समातेको छ।  यो अन्नको बीउ तारा स्पिका हो, जुन कन्या नक्षत्रको सबैभन्दा चम्किलो तारा हो।

स्पिका ताराको साथ कन्या नक्षेत्र देखाइएको

वैदिक राशिफलमा स्पिकाको विशेष पद छ।  नक्षत्रहरु (चम्किलो “ताराहरू”) वा चन्द्र भवनहरू  चन्द्र स्थानका भारतीय रूप हुन्।  तिनीहरू सामान्यतया अंक २७ तर कहिलेकाँही २८ हुन् र तिनीहरूको नामहरू प्रत्येक खण्डको सबै भन्दा महत्वपूर्ण नक्षेत्रहरुसँग सम्बन्धित छन्।  आधुनिक परम्परा अनुसार उनीहरू ग्रहणको बिन्दुबाट तारा स्पिका (संस्कृत: चित्रा) को बिल्कुल ठीक विपरीत सुरु हुन्छ।

किन स्पिका यति महत्वपूर्ण छ?  कसरी थाहा पाउने कि स्पिका अन्न (कहिलेकाँही धानको बाला) को बीउ हो  ? यो नक्षत्र आफैमा स्पष्ट छैन, जसरी कुमारी महिला कन्या नक्षत्रबाट स्पष्ट छैन।  यो कन्याको विरोधाभास हो: यस तस्विर जन्मजात होइन, वा नक्षेत्र आफैबाट आएको होइन।

कन्या एक पहिलेनै आएको विचारको रूपमा कन्या नक्षेत्र

स्पिका ताराको साथ कन्या नक्षेत्र देखाइएको

वैदिक राशिफलमा स्पिकाको विशेष पद छ।  नक्षत्रहरु (चम्किलो “ताराहरू”) वा चन्द्र भवनहरू  चन्द्र स्थानका भारतीय रूप हुन्।  तिनीहरू सामान्यतया अंक २७ तर कहिलेकाँही २८ हुन् र तिनीहरूको नामहरू प्रत्येक खण्डको सबै भन्दा महत्वपूर्ण नक्षेत्रहरुसँग सम्बन्धित छन्।  आधुनिक परम्परा अनुसार उनीहरू ग्रहणको बिन्दुबाट तारा स्पिका (संस्कृत: चित्रा) को बिल्कुल ठीक विपरीत सुरु हुन्छ।

किन स्पिका यति महत्वपूर्ण छ?  कसरी थाहा पाउने कि स्पिका अन्न (कहिलेकाँही धानको बाला) को बीउ हो  ? यो नक्षत्र आफैमा स्पष्ट छैन, जसरी कुमारी महिला कन्या नक्षत्रबाट स्पष्ट छैन।  यो कन्याको विरोधाभास हो: यस तस्विर जन्मजात होइन, वा नक्षेत्र आफैबाट आएको होइन।

कन्या एक पहिलेनै आएको विचारको रूपमा कन्या नक्षेत्र

यसको मतलब यो छ कि कन्या – अन्नको बीउको साथ कन्या स्त्री – उनलाई ताराहरु भित्र देखेर बनाइएको होइन।  बरु, अन्नको बीउको साथ कन्या स्त्रीलाई पहिले नै सोचिएको थियो र त्यसपछि नक्षत्रमा राखियो।  त्यसो भए कन्या र उनको सन्तान कहाँबाट आयो?  कसले सर्वप्रथम कन्या स्त्रीलाई दिमागमा सोच्यो र त्यसपछि उनलाई र उसको सन्तानलाई तारामा कन्याको रूपमा राख्यो?

हामीले देख्यौं कि सब भन्दा प्राचीन लेखहरूले दुबै ईश्वर र आदम / मनुका निकटतम बच्चाहरुलाई सृष्टिकर्ताको कथा सम्झन सहयोग गर्दछ।  कन्याको चिन्ह एकदमसँग मिल्दछ जहाँ यो कथा हिब्रू र संस्कृत वेद दुबैबाट सुरू हुन्छ।

शुरूबाट कन्याको कथा

सत्य युगको बैकुण्डमा, जब आदम / मनुले अनाज्ञाकारी भए र परमेश्वरले सर्प(शैतान) को सामना गर्नुभयो र उहाँले त्यसलाई प्रतिज्ञा गर्नुभयो:

तेरो र स्‍त्रीको बीचमा, र तेरो सन्‍तान र स्‍त्रीको सन्‍तानको बीचमा म दुश्‍मनी हालिदिनेछु। त्‍यसले तेरो शिर कुच्‍च्‍याउनेछ, र तैंले त्‍यसको कुर्कुच्‍चो डस्‍नेछस्‌।”

उत्पत्ति ३:१५
Satan relationship

तिनीहरूका चरित्रहरु र  सम्बन्धहरू स्वर्गमा भविष्यवाणी गरिएको थियो। सन्तान सँगको स्त्री कन्याको मूल अर्थ हो।  प्राचीनहरूले यो प्रतिज्ञा सम्झनको लागि कन्या नक्षत्र प्रयोग गरे

परमेश्वरले प्रतिज्ञा गर्नुभयो कि एक “वंश” (शाब्दिक रूपमा “सन्तान”) एक महिलाबाट आउनेछ जुन एक पुरुषको साथ उनको मिलनको उल्लेख गरिएको छैन यसैले यो कुमारी स्त्रीबाट हुनेछ।  कन्या स्त्रीको यो सन्तानले सर्पको ‘टाउको’ कुचल्नेछ।  एक मात्र व्यक्ति जो एक कन्या स्त्रीबाट जन्म भएको दाबी रहेको छ जो नासरतका येशू हुनुहुन्छ।  कन्या स्त्रीबाट सन्तान आउने समयको शुरुमा घोषणा गरियो र यो संस्कृत वेदमा पुरुसा भनेर चिनिन्थ्यो।  सृष्टिकर्ताको प्रतिज्ञालाई सम्झनको लागि पहिलो मनुको निकटतम केटाकेटीहरूले उनको बीउ (स्पिका) बाट कन्या सिर्जना गरे र उनको छवि नक्षत्रमा राखे ताकि उनीहरूका सन्तानहरूले यो प्रतिज्ञा सम्झून्।

प्राचीन कन्या राशिफल

कुंडली = होरो (घण्टा) + स्कोपस (अवलोकन गर्न चिह्न) भएकाले यसलाई कन्या र उनको सन्तानको साथ गर्न सक्छौं।  जब येशू आफैले कन्या + स्पिका ‘घण्टा’ लाई अंकित गर्नुभयो जब उहाँले भन्नुभयो:

२४ साँच्‍चै, म तिमीहरूलाई भन्‍दछु, गहूँको दाना माटोमा परेर मरेन भने त्‍यो एउटै रहन्‍छ। तर त्‍यो मर्‍यो भने त्‍यसले धेरै फल फलाउँछ। २५ आफ्‍नो प्राणको मोह गर्नेले त्‍यो गुमाउँछ, तर आफ्‍नो प्राणलाई यस संसारमा तुच्‍छ ठान्‍नेले चाहिँ अनन्‍त जीवनको लागि त्‍यो सुरक्षित राख्‍छ

यूहन्ना १२:२४-२५

येशूले आफूलाई त्यो सन्तान  स्पिका भनेर घोषणा गर्नुभयो जुन हाम्रो लागि ठूलो विजय हासिल गर्दछ – “धेरै सन्तानहरू”।  स्त्री कन्याको यो ‘सन्तान’ एक खास ‘घण्टा’ = ‘होरो’ मा आएको थियो।  उहाँ अरु कुनै समयमा आउनुभएको थिएन तर एक खास ‘घण्टा’ मा आउनुभएको थियो। उहाँले भन्नुभयो  त्यसैले उहाँले तयार गरेको राशिफल पढेर हामी त्यो घण्टा (स्कपस) लाई अंकित गर्छौं र कथा अनुसरण गर्नेछौं ।

तपाईंको कन्या पठन

यसमा आधारित कुंडली पठन यहाँ छ:

होसियार हुनुहोस् येशूले घोषणा गर्नुभएको त्यो “घण्टा” लाई नहुमाउनुहोस् किनकि तपाईं महत्वहीन चीजहरूको पछि लाग्न दिन-दिन धेरै व्यस्त हुनुहुन्छ।  त्यस कारणले गर्दा धेरैले  ‘धेरै  सन्तानहरु) हुन गुमाउनेछन।  जीवन रहस्यहरुले भरिएको छ, तर अनन्त जीवन र साँचो धन को कुञ्जी भनेको “धेरै सन्तान” को रहस्यलाई तपाईं आफैले खोल्नु हो।  तपाइँलाई समझको लागि मार्गदर्शन दिन सृष्टिकर्तालाई बिन्ती गर्नुहोस्।  उहाँले चिन्हलाई कन्याको तारामा र साथै उहाँको लिखित विवरणहरूमा राख्नु भएकाले  , उहाँले तपाईंलाई अन्तर्दृष्टि दिनुहुनेछ यदि तपाईंले माग्नुहुन्छ, ढकढक्याउनुहुन्छ र यसको लागि खोजी गर्नहुन्छ भने।  एक प्रकारले, कन्याका विशेषताहरु उत्सुकता र उत्तरहरू पाउने जिज्ञासा सँग मिल्छ ।  यदि यी विशेषताहरु तपाइँमा छन् भने कन्यामा थप अन्तर्दृष्टि खोजी गर्दै यसलाई कार्यमा ल्याउनुहोस्।

थप राशि कथा मार्फत र कन्यामा गहिरिएर

तुला राशि कुंडलीको साथ प्राचीन राशि कथा जारी राख्नुहोस्।  यो मूल राशि कथाको आधार बुझ्न प्राचीन ज्योतिष हेर्नुहोस्

लेखहरू मार्फत कन्याको गहिराइमा जानका लागि हेर्नुहोस्:

एक पुस्तक को रूप मा राशि चक्र अध्याय को पीडीएफ डाउनलोड गर्नुहोस्